Zestaw do rzeźbienia łyżek (2 noże + akcesoria do polerowania) Beaver Craft S01

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: S01
  • Sprzedano: 4 szt.
  • Producent: Beaver Craft
  • EAN: 0037203792821
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 24 godz.

  • Historia ceny
  • Cena netto: 134,15 zł 165,00 zł
  • szt.

Twoje zamówienie bezpiecznie dostarczymy: Kurierem, Pocztą lub wprost do Paczkmatu 24/7
Dostawa 0 zł przy zamówieniu od 250 zł
Sprawdź cennik dostaw

Gwarancja Triton
W celu aktywacji 3-letniego okresu gwarancyjnego należy zarejestrować produkt w ciągu 30 dni od daty zakupu, na stronie  www.tritontools.com 

Gwarancja zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyn

Zestaw narzędzi do rzeźbienia łyżek składa się z dwóch noży oraz akcesoriów do polerowania, o nazwie BeaverCraft S01.

W komplecie znajduje się nóż do łyżek SK1 oraz nóż rzeźbierski C1, wraz z pastą polerską i polerką skórzaną do polerowania.

Nóż do łyżek SK1 posiada ostrze w kształcie litery U i jest używany do wybierania materiału podczas tworzenia łyżek, kuksów i innych naczyń.

Ostrze noża posiada krawędź tnącą do samego końca ostrza, a druga strona jest tępa i płaska, służąc do popychania narzędzia kciukiem podczas rzeźbienia. Dedykowany pokrowiec z naturalnej skóry bydlęcej (produkt BeaverCraft SH5) jest dostępny dla noża SK2.

Nóż rzeźbiarski C1 BeaverCraft jest narzędziem o wszechstronnym zastosowaniu i sprawdzi się zarówno przy struganiu, usuwaniu większych partii materiału, jak i trasowaniu oraz rzeźbieniu łagodnych krzywizn, a także w snycerstwie geometrycznym - chip-carvingu.

Narzędzie to jest przydatne w różnych formach ogólnej pracy z drewnem i w rękodzielnictwie, a jego ergonomiczna rękojeść zapewnia komfort i dobrą kontrolę narzędzia.

Narzędzia są odpowiednie do rzeźbienia miękkiego i twardego drewna, a ich ostrza wykonane są ze stali wysokowęglowej. Ostrza narzędzi BeaverCraft wykonane są z wysokiej jakości stali stopowej bromowo-wanadowej, utwardzanej do 57-58 HRC.

Ostrza są fabrycznie dobrze naostrzone i wypolerowane, a także dobrze zachowują ostrość, ale są dość łatwe w ostrzeniu/polerowaniu. Ergonomiczne rękojeści narzędzi wykonane są z twardych gatunków drewna, takich jak jesion i dąb, i zabezpieczone olejem lnianym przez producenta.

Wskazane jest konserwowanie narzędzi odpowiednimi środkami zabezpieczającymi przed korozją, zwłaszcza przy dłuższym okresie nieużywania narzędzi, ponieważ ostrza narzędzi wykonane są z wysokowęglowej stali stopowej, co sprawia, że nie są odporne na korozję metali.

Zestaw jest opakowany w kartonik.